Головна

Всесвітній день моніторингу якості води - 18 вересня 2018 року

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води.

 

 

 

 

Басейн Остра

 

 

Це екологічне свято, започатковане з ініціативи американського Фонду чистої води, до теперішнього часу стало частиною інформаційно-освітньої програми, спрямованої на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети та участь у захисті від забруднення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кафедра теоретичної та прикладної економіки у 2017 році виконувала наукове дослідження щодо антропогенного впливу на гідрологічний та екологічний режим р. Остер Чернігівської області. 

 

 

 

 

Несприятлива екологічна ситуація, котра склалась на річці Остер у 2016 році, викликана рядом факторів антропогенного плану (навмисних та ненавмисних) які сформувались у сільськогосподарському секторі економіки, промисловому та житлово-комунальному. У результаті взаємодії цих факторів відбулись певні зміни екосистеми річки. Основна причина мору риби на річці Остер у 2016р. – катастрофічний стан екологічної культури господарювання і користування корисними властивостями річок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З метою поліпшення стану р. Остер та усунення негативних наслідків антропогенного впливу на її стан за результатами проведеного дослідження науковцями рекомендовано ряд заходів. Детальніше з роботою можна ознайомитись у звіті.


Новини