Головна

6 вересня 2018 р. о 15.00 ВІДБУЛОСЯ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО РАТИФІКАЦІЮ МІНАМАТСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ ПРО РТУТЬ»

Співробітники кафедри ТПЕ взяли активну участь в громадському обговоренні на території Чернігівської області ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО РАТИФІКАЦІЮ МІНАМАТСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ ПРО РТУТЬ» в рамках круглого столу, який відбувся 6 вересня 2018 року. 

Громадські консультації проводилаЧернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи спільно з Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, представниками громадських організацій та іншими зацікавленими сторонами щодо підвищення обізнаності з питань поводження з відходами, хімічними речовинами, в тому числі Мінаматської конвенції про ртуть.

 Учасники круглого столу

В обговоренні брали УЧАСТЬ 39 ПРЕДСТАВНИКІВ: структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органи виконавчих та місцевих самоврядувань, територіальних підрозділів центрального органу виконавчої влади, науковці, студенти ВНЗ, представники громадських організацій.

Відкрив захід НОВАК В.А. – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації – начальник управління екології та природних ресурсів.

 

Доповідав про Мінаматську конвенцію про ртуть: КАРПЕНКО Ю.О. – завідувач кафедри екології та охорони природи, доцент, к.б.н, Національного університету «Чернігівський колегіум» Т.Г. Шевченка.

 

Презентувала законопроект та огляд переваг від ратифікації Україною Мінаматської конвенції про ртуть: ПОТОЦЬКА С.О. – Голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи; доцент, к.б.н. кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» Т.Г. Шевченка.

 

В ході обговорення присутні звернули увагу на необхідності виконання заходів, спрямованих на імплементацію в подальшому положень Мінаматської конвенції про ртуть.

 

Під час обговорення висвітлювалися проблемні питання:

«Про особливості впливу на довкілля та  токсичність ртуті  як хімічного елементу».

Виступали: САВЧЕНКО Л.М. – доцент, к.т.н. кафедри харчових технологій Чернігівський національний технологічний університет.

КУПЧИК О.Ю. – доцент, к.х.н, Національного університету  «Чернігівський колегіум» Т.Г. Шевченка.

 

«Про вплив на здоров'я людини ртуті та наслідки».

Виступала: ПЕТРИК О.В. – Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, лікар-невропатолог Чернігівської обласної лікарні.

«Про утилізацію ртуті та приладів, які містять ртуть на території Чернігівської області».

Виступали: ДЕГТЯРЕНКО К.В. – майор - провідний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області.

ФЕДОРЕНКО О.Д. – Державна екологічна інспекції у Чернігівській області. 

«Про збір та утилізацію відпрацьованих батарейок, які містять ртуть».

Виступив: БЕЗБОРОДЬКО С.О. – Громадська організація «ЕКО місто Чернігів».

 

Запитання щодо впливу на здоров’я людини та пункти утилізації на відпрацьованих приладів, які містять ртуть на території Чернігівської області висвітлювали під час обговорення:

СЕДЯЧКО В.М. – Громадська рада при Чернігівській райдержадміністрації.

ЩОКІНА В.М. – Громадська екологічна організація «Мама-86-Ніжин» .

 

Підвела підсумки засідання круглого столу ГАНЖА В.Ю.  – начальник відділу оцінки впливу на довкілля та екологічного моніторингу Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації.

 


Новини